Jump to content
Sign in to follow this  
BAN

Strategie giełdowe

Recommended Posts

Spółka nr 1: LPP

image.thumb.png.fe3bd9b96012d087db3e429c42a7d5bb.png

Przykład jak mając kapitał można w 2 tygodnie (lub kilka dni) zrobić zysk rzędu >6%. Zawsze mam wśród obserwowanych wykresów. Zazwyczaj faluje dość przewidywalnie ruchami rzędu 1-3% (prawie codziennie). Potrafi czasem spaść do poziomów <6000 za akcje, ale zawsze wraca. Max jaki osiągnęła rysował już 10 000 za akcję. Przykłąd: kupujemy w 2016 roku gdy cena dobiła do ~4tys/szt, w 2018 sprzedajemy za 9900 z groszami.

Moja strategia średnioterminowa: Obserwuj wykres aż pójdzie w dół (raz na miesiąc, lub dwa miesiące). Kup trochę. Jak się utrzymuje spadek lub spada znowu -co jakiś czas ostrożnie dobieraj akcje i czekaj na odbicie.

Przetestowane kilkukrotnie.

Posted (edited)

Spółka nr 2. Czarny koń GPW, który czasem lubi się potknąć: CD Projekt RED

Aktualnie Twórca 3 udanych serii Wiedźmina przygotowuje tytuł kategorii AAA, wyczekiwany od dawna CyberPunk2077. We wtorek 11 czerwca ma zostać zaprezentowany efekt prac nad tytułem podczas międzynarodowych targów E3. Zależnie od tego, co pokażą "REDZI" i czy podadzą sensowną datę ukończenia gry -kurs pójdzie w górę albo pójdzie w dół na jakiś czas. Jeśli termin będzie odpowiednio wczesny, np koniec 2019 lub pierwszy kwartał 2020 -można spodziewać się rajdu na nowe maksima (max był w okolicach 224,90, w dniu rozpoczęcia minionego zlotu PBC).

Spółka charakteryzuje się dużym obrotem dziennym oraz wahaniami kursu umożliwiającymi grę spekulacyjną. Dodatkowo, mimo, że od paru lat nie wydali nowego tytułu -nadal generuje zyski ze sprzedaży trzeciej części "Wiedzmina" oraz innych produktów, dzięki czemu 13 czerwca wypłaci skromną dywidendę.

CDP zaliczyła również potężną korektę po maksach z 2018 roku. Pod koniec sierpnia 2018 kurs sięgnął okolic 222zł, by wpaść w kilkumiesięczną korektę dotykając okolic 124zł. Następnie parę miesięcy później ponownie wygenerował maksima na poziomie 224,90.

Spółka ma w miarę konkretne fundamenty, np bazuje głównie na własnym kapitale a nie zadłużeniu, zadłużenie sięga zaledwie ok 10%.

Z ciekawostek, stopa zwrotu od 2008 roku wynosi ponad 20tys %. Kupując akcje w 2008 roku za ~ 7300zł przy cenie 73 groszy za 1szt akcji -dzisiaj można by było być milionerem (kurs w okolicach 200-220zł)

image.png.4211c62e4c50a46e12e2736b11446706.png

Edited by BAN

Posted (edited)

Jak zarabiać na spółce o chwiejnych fundamentach (duże ukredytowienie) w intratnej, obiecującej branży?

Spekulować:

W skrócie: Jakieś 2-3 dni temu kupiłem łącznie 1000szt akcji Columbusa  za ok ~8,78 średnio. Dziś sprzedałem za 8.95 (pierwsza transakcja z dołu). Po czym Kupiłem je ponownie (500szt) za 8.60, by po 5 minutach prawie wszystkie sprzedać ponownie za 8.95. Nastepnie znowu kupiłem po 8.6

Dzis zarobilem kilkoma kliknięciami, w kilka minut  ok 250zl.

image.png

Edited by BAN

Trzymasz jeszcze CDPR? z tego co słyszę jest mega przewartościowana !?

Posted (edited)

Trzymam, ale zredukuje odrobine. Generalnie nastawiam sie na spadki i chce wtedy dokupic.

CDP jest u progu wydania gry, wiec skonczy sie pakowanie szmalu a zacznie zbieranie plonów. Spolka nie jest zadluzona. W stosunku do zyskow -fakt w tej chwili jest przewartosciowana, bo jeszcze koncza gre a HYPE dosc wysoko wybil kurs. Spolki tego typu wypuszczaja produkt cyklami: Cykl inwestycji bez zyskow, potem zbieranie plonów. Jestem zdania, ze w okolicy premiery kurs przebije kolejne maxima. Moze nawet 280-300zl. Oczywiscie nie wpakowalem tam calekj kasy. Rozwazam sprzedanie czesci akcji teraz zeby po spadku odkupic taniej i więcej.

A czy przewartosciowana jakos szczegolnie? Sam ocen. Masa spolek ma gorsze wskazniki:

image.thumb.png.404c6d231fa847051c9fbe254b7f0284.png

I cos na koniec:

image.png.6625f611f7e4d6d3b3c87884fe93c85b.png

Czyli RYZKO BANKRUCTWA -ZEROWE

Natomiast patrz przez pryzmat calosci gospodarek i gield: wyglada na to, ze zaczyna sie cos dziac w kierunku recesji + Trump vs UE dokladaja do pieca. Kapitał odpływa z GPW i innych giełd. Jak dla mnie zbliza sie okres wyprzedazy, wiec powoli szykuje srodki.

Edited by BAN

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności.Guidelines Privacy PolicyWe have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.