Jump to content
kwinto59

Klimatyzator przenośny !

Recommended Posts

kwinto59

No to zaczynam mieszkanie II piętro okna 2 w pokoju jedno w kuchni i wszystkie na jednej ścianie - południowej i w lato idzie zdechnąć .Po upale 30 C   tyle samo w mieszkaniu , żaluzje wewnętrzne opuszczone dwa stojące wentylatory ch.. dają a mam dwie koty i żal stworów , trzy browary nie ochładzają nic a nic tak więc moje pytanie czy takie coś https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-kaisai-2-6kw-26m2-3w1-8415806677

ma sens . Mieszkanie 37m/kw w pokoju posiadam tzw. wywietrznik więc jest gdzie rurę wytknąć -wydmuch ciepłego powietrza w komin. Nie oczekuję cudów tyle że aktualnie  jest 21.30 na zewnątrz mamy 24 C a środku 28 C tak więc gdyby to schłodzić do 22  C to już bajka  , przykład urządzenia nie pierwszy z brzegu i nie najdroższy, zewnętrzny który byłby skuteczniejszy nie wchodzi w rachubę . Pytanie miał z tym ktoś coś i nie mylić z klimatorem to wiatrak na wodę.

rafix

Kolega ma już kilka lat. Mogę podpytać.  Ma taki przenośny jak ten z linku. Firmy i mocy nie znam

Dla czego ten zewnetrzny/stacjonarny nie wchodzi w grę?

darekb1

Taka klima przenosna daje rade ale jest to cholernie glosne, bierze duzo wiecej pradu i ma mniejsza skutecznosc. 

rafix
Posted (edited)

Podpytałem

. Generalnie zadowolony. Tylko głośno pracuje. Teraz gdyby miał kupować to tylko stacjonarną Klima. Że względu na hałas i większą wydajność 

Edited by rafix

pawcioj

Mam taką i tak średnio jestem zadowolony. Po pierwsze, to co pisali poprzednicy bardzo głośna, spać się przy niej nie da a i z oglądaniem telewizji jest kłopot. Następny problem to skropliny, niby jest jakiś tam pojemnik a starcza na krótko , i tak trzeba wiodro podstawić.
Ja używam tej klimy w sypialni na poddaszu użytkowym. Z reguły odpalam na 2 - 3 godziny przed snem jak aby obniżyć choć trochę temperaturę w upały. Do permanentnej pracy absolutnie się nie nadaje.

Wysłane z mojego fona

kwinto59

Wspólnota nie da zgody na zewnętrzny, głośność  49,51,53 db(a) .Pawcioj jaki masz model ten z linku częściowo skropliny usuwa wraz z wyrzucanym powietrzem  i ma trzy prędkości. Chłopaki mają na dole w sklepie dwa razy mocniejszy ale i przestrzeń większa, dużo większa i w pomieszczeniu którym jest czuć chłodniej pomimo że rura wystawiona przez szparę drzwi od zaplecza a natomiast skroplin bardzo rzadko usuwają z pojemnika . Hałas rzecz względna na ulicy napieprzają karetki na sygnale, 4.30 tramwaje budzą się do życia nie wspominając o tym że w ciągu dnia korek aut pod oknami a wieczorem dawcy 😂 sprawdzają jak "idzie" i wspomniany sklep w dobrym tonie przegazować parę razy czyli zaawizować swój przyjazd na zakupy😜

rafix

Będziesz miał Klime to okna pozamykane hałas z zewnątrz mniejszy. To urządzenie będzie bardziej słychać. 

Podpytaj wspólnotę o stacjonarną klimatyzację.  Te nowe są mega ciche i na silniku inwertorowym. 

Balkon masz? 

pawcioj

Musisz wybrać mniejsze zło :), ale uwierz ten hałas jest naprawdę uciążliwy

Wysłane z mojego fona

rafix
5 minut temu, pawcioj napisał:

Musisz wybrać mniejsze zło :), ale uwierz ten hałas jest naprawdę uciążliwy

Wysłane z mojego fona

A kolega twierdzi że jest głośno ale można się przyzwyczaić 

kwinto59

Pawcioj podaj model i typ który masz .Głośno mam cały czas tak więc hałas rzecz względna.

pawcioj

Jeszcze nie wyjąłem ze strychu, dzisiaj obyczaje i dam ci znać.

Wysłane z mojego fona

kazek
55 minut temu, kwinto59 napisał:

Pawcioj podaj model i typ który masz .Głośno mam cały czas tak więc hałas rzecz względna.

Najwyżej będziesz spać w stoperach 🙂

Waluś

No tak ale Kwinto wspomnial o kotach a te, w odroznieniu od zgielku miejskiego, na stale chodzace urzadzenie w domu moga reagowac gorzej ;p

kwinto59

To urządzenie nie będzie non stop pracować zresztą patrząc na moje futra to gdy używam wiertarki przychodzą zaciekawione i obserwują.Rano codziennie włącza się radio i gra 2 godz. nie ważne czy jestem czy mnie nie ma 365 dni w roku , remonty w budynku w którym mieszkam są non stop , nie przypuszczam aby klimatyzator je zaniepokoił , chodzi o obniżenie temperatury. Patrząc na pralkę czy lodówkę zero reakcji tak więc 😜 luz .

Pawcioj gdzie masz rurę wyprowadzaną jak używasz to urządzenie ?

benywariat

dla zwierzakow polecam maty chlodzace 

darekb1

Tak zawal kotom zatoki tanią klimą 🤣

• Like 2

vieto

mam stacjonarną od lat, a teraz dokupiliśmy do warsztatu przenośny...

faktycznie przenośny dużo głośniejszy niż stacjonarny, ale od 2 dni go testuję i jeszcze wody nie musiałem usuwać (może w sumie pracował z jakieś 15 godzin), ale chłodzi :)...

słyszałem, że są też klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej, ale nie znam - coś w tym stylu, tylko na zewnątrz 2 otwory zaślepione https://borysowski.com/klimatyzacja/bez-jednostki-zew..html , no ale droższe

subsd

@kwinto59 a do dachu daleko masz?albo balkon albo cos? przenośny to masa energii psu w d...

kwinto59

Balkonu brak dach dwie kondygnacje jeszcze do góry są. Nie idzie mi o zrobienie lodowni tyle że normą latem jest temp w mieszkaniu powyżej 30C i  zbicie na 24-26 C w zupełności styknie . Odnośnie przenośnych i zużycia energii opisane że ok. 80gr 1 h pracy , tak więc tragedii nie ma to nie ma cały czas pracować ,potrzebne na zbicie temperatury .  Wieczorem , już po zachodzie słońca gdy temperatura spada w mieszkaniu niestety jest większa niż na zewnątrz i to potrzebuje schłodzić.

kazek
Posted (edited)

Na moje poprostu kwestia czasu pracy i musi schłodzić, wiadomo lepiej kupić mocniejszy z większą wydajnością niż by wynikało to z teoretycznych potrzeb. Ale  "kołderke"  każdy może naciągnąć tyle ma dudków 🙂

Edited by kazek

Micrus

Maciej zobacz jaką moc musisz mieć zainstalowaną do tego urządzenia ,,, Z tego co pamiętam to na gniazda masz 10 A . Ciekawe czy grawitacyjna wentylacja odebrała by wyrzut z klimatyzatora ,,, 

kwinto59

Pobór ma 1,0 kw czyli jeżeli mam 10A gniazdo to wytrzyma 2,3 kw , mam nadzieję że dobrze odrobiłem lekcję 😁

lelon
33 minuty temu, Micrus napisał:

Maciej zobacz jaką moc musisz mieć zainstalowaną do tego urządzenia ,,, Z tego co pamiętam to na gniazda masz 10 A . Ciekawe czy grawitacyjna wentylacja odebrała by wyrzut z klimatyzatora ,,, 

grawitacyjna wentylacja odbierze, tylko ciekawe co na to sąsiedzi z pionu powiedzą :D

Tomek

2.3 na całą linię. Czyli wszystkie gniazdka od tego bezpiecznika :)

Znając budownictwo PRL, to były 2 bezpieczniki. Óświetlenie i gniazdka ;)

kwinto59
Posted (edited)

Każdy u nas (mieszkanie) ma osobny szyb wentylacyjny , kiedyś gdy na dachu był las anten tv właśnie tymi szybami szedł kabel do tv 😁

Czyli muszę uważać aby nie przeciążyć a bezpiecznik mam jeden a faktycznie kiedyś były dwa.

Edited by kwinto59

• Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności.Guidelines Privacy PolicyWe have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.